Historia

Początki firmy sięgają 1927 roku, kiedy w małym zakładzie pod nazwą "Astra" rozpoczęto produkcję atramentów, tuszy, laku do pieczęci oraz kredy szkolnej. Firma została upaństwowiona w 1948 r. Od lat siedemdziesiątych firma była członkiem zrzeszenia "Pollena", grupującego najlepszych w Polsce producentów kosmetyków i chemii gospodarczej i działała pod nazwą "Pollena-Astra". W tym czasie znacznie poszerzono asortyment produkowanych wyrobów, który w latach dziewięćdziesiątych obejmował artykuły do edukacji plastycznej dzieci i młodzieży, wyroby dla plastyków, oraz produkty chemii gospodarczej. W roku 1994 rozpoczęto prywatyzację firmy. Powstała spółka pracownicza Przedsiębiorstwo "ASTRA-POLLENA" Sp. z o.o., kontynuująca działalność w tych samych branżach. W roku 1996, w ramach restrukturyzacji, wydzielono spółki, zajmujące się produkcją w ramach poszczególnych branż. Jednym z takich przedsiębiorstw, działającym w sektorze chemii gospodarczej jest Zakład Chemii Gospodarczej "POLLENA-ASTRA" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Przemyślu, ul. Herburtów 14 - nasze przedsiębiorstwo. Firma nasza rozpoczęła samodzielną działalność 1. lutego 1997 roku, przejmując bazę produkcyjną i kontakty handlowe wydziału chemii gospodarczej Przedsiębiorstwa "Astra-Pollena" Sp. z o.o. Jesteśmy spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, z kapitałem zakładowym w wysokości 700.000.- PLN. Jest to w 100% krajowy kapitał prywatny.

Posiadamy nowoczesne, zautomatyzowane urządzenia do produkcji i konfekcjonowania wszelkiego rodzaju płynów chemii gospodarczej (w tym również profesjonalnych środków czystości), takich jak: płyny do mycia naczyń, szyb, płyny do prania ręcznego, do czyszczenia dywanów, emulsje do konserwacji różnego rodzaju podłóg, płyny myjąco-dezynfekujące do użytku szpitalnego, w gastronomii, hotelarstwie i innych obiektach oraz płyny i żele do czyszczenia urządzeń sanitarnych i innych.

Produkujemy produkty zasadniczo na rynek krajowy. Podejmujemy też produkcję pod specyficzne zamówienia naszych klientów.

Nasza strategia rozwoju zakłada specjalizację w produktach nietypowych, do zastosowań specjalistycznych oraz produkcję pod obcą marką

Hala Pollena-AstraMagazyn Pollena-Astra